27 Mayıs 2018 Pazar   |   Giriş sayfam yap   |   Favorilere ekle   |   Gazete Manşetleri   |   Künye   |   İletişim   |   Sitene haber ekle   |   RSS    Üye Ol    Şifremi Unuttum
Üye Girişi
Başbakan ile Bilal Erdoğan'ın konuşmaları sızdı!
Başbakan ile Bilal Erdoğan ın konuşmaları sızdı!
 
24 Şubat 2014 Pazartesi - 22:11
Kategori Siyaset
3691 Okunma 0 Yorum
Paylaş  Facebook Google TwitThis StumbleUpon del.icio.us Reddit NewsVine Ma.gnolia Technorati Digg Mixx
 E-posta ile gönder Yazdır
Yazı Boyutu
CHP MYK olağanüstü toplanıyor...CHP MYK, 22.00'de CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında olağanüstü toplandı.

Başbakan Erdoğan ile oğlu Bilal Erdoğan arasında geçtiği öne sürülen ses kayıtları sosyal medyaya düştü. Başbakanlık, kayıtları yalanlarken, CHP iddialardan yola çıkarak istifa çağrısı yaptı.

25 Aralık yolsuzluk soruşturması kapsamında ifade vermesi için tebligat çıkarılan Bilal Erdoğan’ın dinlenen telefonunda babası Başbakan Tayyip Erdoğan ile yaptığı öne sürülen görüşmeler sosyal medyaya yansıdı. İnternette dolaşıma giren, gerçekliğine dair tartışmaların sürdüğü art arda getirilmiş beş telefon görüşmesinin birleştirildiği ses kaydına göre, Başbakan yolsuzluk operasyonunun yapıldığı 17 Aralık’ta oğlu Bilal Erdoğan’ı arayarak “evinden paraları çıkarmasını” istiyor ve görüşmeler boyunca “paraların sıfırlanması”na dair bilgiler paylaşılıyor. Başbakanlık konuya ilişkin olarak yaptığı yazılı açıklamada "Ses kaydının ahlaksızca bir montaj ürünü olup tümüyle gerçek dışı olduğunu" söyledi ve kayıtlardaki görüşmeleri yalanladı. Ana muhalefet partisi CHP ise ses kayıtlarının yayımlanmasından kısa bir süre sonra olağanüstü toplantı kararı aldı. CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, toplantının sebebinin ses kayıtları olduğunu söyledi. T24'ün gece yarısından sonra sorularını yanıtlayan CHP Genel Başkanı Gürsel Tekin "Tapelerin gerçekliği konusunda en ufak kuşkumuz yok, detaylarını bugün Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu açıklayacak" dedi. Toplantı devam ederken açıklama yapan CHP Genel Başkan Yardımcısı Haluk Koç da kayıtların doğruluğunu savunurken "Başbakan Erdoğan'ın meşruiyetini kaybettiğini" söyledi ve istifa çağrısı yaptı.
 Cumhuriyet, Artı Bir, Birgün ve Sol'un da kısmen haberleştirdiği, gerçekliği hakkında mutabakata varılamayan ses kaydında yer alan 5 telefon görüşmesinin özeti şöyle:
 YouTube’da “Başçalan” adlı bir hesap tarafından paylaşılan kayda yansıyan ilk telefon görüşmesine göre, Erdoğan, 17 Aralık saat 08.02’de üç bakanın oğlunun evinde arama yapıldığını söylediği Bilal Erdoğan’a “Evinde ne var ne yok, sen bunları bir çıkar” diyor. “Bende ne olabilir baba senin para var kasada” yanıtını alan Başbakan, kızı Esra Albayrak ile evli Berat Albayrak’ta da para olduğu ima ederek “Şimdi bir araya gelin. Amcanı da al, Ziya Enişten de var mı, yok mu bilmiyorum da tamam mı, Burak Abi’ne de hemen şey yap” ifadesini kullanıyor. Başbakan’ın “Bilgiler onda var” diyerek kendisine gönderdiğini söylediği kızı Sümeyye Erdoğan için Bilal Erdoğan, “Tamam baba, Sümeyye bana nereye götüreceğimi söyleyecek” diyor.
 Aynı gün saat 11.17’de yapıldığı ve Başbakan ile oğlu arasında geçtiği öne sürülen ikinci görüşmede, Bilal Erdoğan, “Baba Hasan Abi, abim Berat, amcam bir şeyler düşünüyoruz. Berat diyor ‘Faruk’a diğer işler ilgili hemen vereyim diyor, öbür paraları işlediği gibi işlesin zaten konuşmuşsunuz önceden, onu yapalım mı ciddi bir miktarı o şekilde halledebiliriz” diyor. Başbakan’dan “Olabilir” yanıtını alan Bilal Erdoğan, “Tamam, öbür bir kısmını da Mehmet Gür ile ortak işe başladığımız için, bir kısmını al sende dursun, projeler geldikçe oradan kullanırsın diye verelim mi diyoruz, böylelikle azaltıp geri kalanı da başka bir yere taşıyacağız” ifadesini kullanıyor. Kayda göre, Başbakan telefonu kapatırken oğlunu “Tamamiyle sıfırlamanızda fayda var” diye uyarıyor.
 Gün içinde saat 15.39’da yapıldığı ileri sürülen üçüncü telefon görüşmesine göre, Başbakan Erdoğan’ın yönelttiği “Sana diğer verdiğim görevler tamam mı” sorusuna Bilal Erdoğan şöyle cevap veriyor: “İşte akşam bitirmiş oluyoruz. Bir kısmını hallettik. Berat ile ilgili olan kısmını hallettik. Şimdi Mehmet Gür ile ilgili olan kısmı herhalde önce halledeceğiz. Geri kalan kısmını da artık karanlık olunca halledeceğiz.”
 17 Aralık’ta yapıldığı söylenen son telefon görüşmesinde Başbakan’ın “Büyük ölçüde derken sıfırladınız mı yoksa” sorusu üzerine bu kez Bilal Erdoğan şu yanıtı veriyor: “Sıfırlamadık babacığım, şöyle ki, bir 30 milyon Avro gibi bir miktar daha var, eritemedik henüz. Bu şey aklına geldi Berat’ların, Ahmet Çalık’ın alacağı ekstra bir 25 milyon dolar kalmış. Onu oraya verip o para gelince onu şey yaparız diyorlar, üstüyle de Şehrizar’dan daire alabiliriz diyor, sen nasıl bakarsın baba?” Bilal Erdoğan’ın “Çalık’a 25 milyon dolar aktarımı ve Şehrizar’dan daire” sorusunu yinelemesi üzerine Başbakan “ Tamam yapın, yapın” diyor. Konuşmanın devamında soy ismi belirtilmeyen Mehmet adlı birine “20 milyon dolar verdiklerini” söyleyen Bilal Erdoğan, paranın bir kısmını da “10 milyon Avro alabiliriz” dediği aktarılan “Tunç Abi”ye verdiğini söylüyor.
 Yolsuzluk operasyonundan bir gün sonra, 18 Aralık’ta saat 10.58’de yapıldığı ileri sürülen beşinci ve son görüşmede, Başbakan oğluna “Tamamen sıfırlandı mı?” diye soruyor ve Bilal Erdoğan’dan şu yanıtı alıyor: “Yani sıfırlandı derken, nasıl diyeyim, işte bende bir, bu Samandıra’nın ve Maltepe’nin paraları vardı, 730 bin dolar ve 300 bin lira, onları da, bizim Faik Işık’a borcumuz vardı 1 milyon lira, ona vereceğim, üstünü de ‘akademiye aktar’ diyeceğim.” Başbakan “Açık konuşma” uyarısı yaptıktan sonra Bilal Erdoğan’a “Samandıra vesaire nerenin olursa olsun üzerinde tutma” diyor. Konuşmanın devamında Bilal Erdoğan takip edildiğinden şüphelendiğini söyleyince Başbakan, “Biz sana ne diyoruz ta baştan beri” diyor.

Recep Tayyip Erdoğan ile Bilal Erdoğan arasındaki konuşmayı yayın yasağı kapsamında olduğu için yayınlayamıyoruz.

O SAVCI KONUŞTU: YALAN HABER! 7 BİN DİNLEME YOK ASILSIZ!

17 Aralık operasyonu sonrası internete sızdırılan ses kayıtlarına bu kez bomba etkisi yapacak bir kayıt eklendi.

Youtube'a yüklenen ve Başbakan Erdoğan ile oğlu Bilal Erdoğan arasında geçtiği iddia edilen konuşmanın, 17 Aralık günü, yani ilk rüşvet operasyonunun olduğu gün yapıldığı ileri sürülüyor.

URLA VİLLALARI İÇİN 130 BİN TL'LİK RÜŞVET PAZARLIĞI-HABERİ OKUMAK İÇİN TIKLA

 Ses kayıtlarında Başbakan’ın Bilal Erdoğan'a elindeki paraları çıkarmasını söylediği ve paranın bazı işadamlarına taşınmasını istediği iddia ediliyor. Kayıtlarda Bilal Erdoğan'a ait olduğu iddia edilen sesin, son olarak 30 Milyon Euro kaldığını ve onun da taşınacağını söylediği duyuluyor. Paraların dağıtımı için Başbakan acilen kızı Sümeyye’yi gönderiyor. Erdoğan ile oğlu Bilal Erdoğan arasında geçtiği iddia edilen konuşma kayıtlarında berat Erdoğan’ın paranın bir bölümünü Faruk Kalyoncu’ya (Kalyon İnşaat)  aktarmayı önerdiği, Erdoğan’ın da bunu olumlu karşıladığı belirtiliyor.

ESKİ YOL VE DAVA ARKADAŞI AÇIKLADI: O SES KAYITLARI ERDOĞAN VE OĞLUNA AİT-HABERİ OKUMAK İÇİN TIKLA

Konuşma kayıtlarında yer aldığı belirtilen ifadelere göre, Bilal Erdoğan’ı isim ve miktar vererek konuşmaması konusunda Başbakan Erdoğan zaman zaman uyarıyor.

-AKP medyasının 7 bin kişi dinlendi haberlerine Cemaat'in dinleme haberine cevabı ağır oldu

Gülen cemaati, Yeni Şafak ve Star gazetesinde yayınlanan yasadışı dinleme haberine karşı bugüne kadarki en büyük kozunu oynadı. Arşivlerinin değerli parçasını piyasaya sürdü. Ses kaydı direk olarak Başbakan Erdoğan'ı hedef aldı.

BİLAL-SÜMEYYE-BAŞBAKAN ERDOĞAN-KONUŞMALARDA ORTALIK DOLAR VE EURODAN YIKILIYOR-HABERİ OKUMAK İÇİN TIKLA

Yasadışı dinleme yaptıkları iddiası Star ve Yeni Şafak gazetelerinde yer almasıyla büyük darbe yiyen Gülen cemaati tarafından internete yüklendiği ileri sürülen ses kayıtlarında korkunç iddialar yer alıyor.
Konuşmaların içeriği dinlendiği zaman bu kadar da olmaz ancak montaj olabilir dedirten konuşmaların internete düştüğü andan itibaren büyük infial yarattı.
Bunu düşündüren en önemli neden daha önceki konuşmalarda dinleyen ve dinlenen kişilerle ilgili bilgiler yer alıyor, dinleme numarası ile ilgili ayrıntılar bulunuyordu. Ancak bu kayıtlarda bu ayrıntılar bulunmuyor.
Youtube’daki videoda baba oğul Erdoğanlara ait olduğu iddia edilen görüşme, “Başbakan’ın 17 Aralık günü rüşvet paralarını kurtarma çabaları” diye sunuluyor.
 Kayıtta 17-18 Aralık tarihlerine dair 5 arama olduğu iddia ediliyor.
 “17 Aralık sabahı Ankara’da bulunan Başbakan R.Tayyip Erdoğan, Büyük Yolsuzluk Operasyonu’nun ilk dalgasını haber alır almaz korku ve paniğe kapılıyor. Bu korku ve paniğin sebebi; nakit olarak farklı aile fertlerine ait adreslerde sakladığı (5 ayrı adres tespit edilmiştir) ihaleler karşılığında işadamlarından topladığı rüşvetlerdir” denilen sunuş yazısında söz konusu rüşvet miktarının 1 Milyar Dolar nakit para; yani 2.2 Katrilyon TL olduğu iddia ediliyor.
 Kaydı yayımlayanların iddiasına göre Erdoğan 17 Aralık günü Bilal Erdoğan’ı arayarak “Amcası Mustafa, abisi Burak, eniştesi Berat ile bir araya gelmeleri ve herkesin kendi evinde bulunan paraları bir an önce evden çıkarmaları” yönünde talimat verdi.
 Bilal Erdoğan da, bir süre sonra babasını arayarak “paranın büyük bir kısmını Ö.Faruk Kalyoncu’ya, bir kısmını da Mehmet Gür’e vereceklerini” anlatıyor. Başbakan ise paraların tamamen sıfırlanmasını, ellerindeki tüm parayı çıkarmaları talimatını veriyor.
 Bilal Erdoğan’a ait olduğu iddia edilen ses, teknik takip altında olduğunu düşündüğünü aktarıyor. Tayyip Erdoğan’a ait olduğu iddia edilen sesin sahibi ise emniyette önlem olarak bir şeyler yapıldığını söylüyor.
 
 
 
Bu haber 3691 defa okunmuştur.
Yazdır   Önceki sayfa   Sayfa başına git  
Yorumlarınızı Facebook hesabınız üzerinden yapın hemen onaylansın...    
  Toplam yorum 0   Onay bekleyen 0  


Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
 

Bu haber henüz yorumlanmamış...

  Bu kategorideki diğer haberler


Kılıçdaroğlu PAB ile görüştü

Başbakan mitinglere hız veriyor

Oran'dan Başbakan'a Adli tıp Kurumu sorusu
»  Gökçek'ten giysi yardımı!
»  CHP'li adaydan rakiplerine ziyaret
»  Erdoğan vekillerle kahvaltıda buluştu
»  İnce: Memleketi dinleme üssü yaptınız
»  Yıldırım: İzmir çok kolay
»  CHP'den dinleme listesine ilk yorum
»  Ertuğrul Günay'a göre, AKP'nin oyu ve geleceği?
»  Bahçeli; Nikahla ölümün günü belli olmaz
»  Büyükşehirlerde son seçim anketi, sürprizler var!
»  Urla vilaları için rüşvet pazarlığı da sızdı!
»  Bayraktar'ın sözleri sarsacak: Bizi asarlar, hesabı kim verecek?
»  AKP’li seçmen Fatih’te Erbakan’ın adaylığına ne diyor?
»  Günay: Gül renksiz kalırsa şansı azalır
»  'AB, Türkiye müzakerelerini askıya alabilir'
»  CHP seçim bürosuna saldırı
»  SP'den Erdoğan'a: ne hasedimiz, ne kasedimiz var!
»  Sarıgül: Dünya kaç bucak göreceksiniz!
»  Türköne: Uzun adam değil, Küçük adam!
»  Kılıçdaroğlu, düğünde bile bunu yaptı?
»  MİT Yasası görüşmelerine 'KAVGA' arası'
»  CHP’li Yavaş halka yürüyor, Gökçek sadaka kömür derdinde!
 

 
 
Erdoğan ‘erken seçime hayır’ derse, Bahçeli ittifakı bozar mı?
 
Zülfikar DOĞAN
 
 
Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Bülent Ecevit'e minnettar
 
Duransel DOĞAN
 
 
Eşsiz Önder ATATÜRK!..
 
Talat SARAL
 
 
Epifiz Bezini En Çok Aktive Eden Madde Olan Manna
 
Yaşar ÖZKAN
       
  4,7073   5,5003  
       
  103,200   197,1563  
  Ankara
Pazar Pazartesi Salı
12 / 27 °C 15 / 26 °C 13 / 21 °C
Hükümetin genel olarak performansını nasıl buluyorsunuz?
Çok başarılı
Başarılı
Ne başarılı ne başarısız
Biraz başarısız
Çok başarısız
 Sonuçları göster     Tüm anketler   
17/03/2018 14/03/2018
02-16-17-31-44-48 02-07-10-16-21-09
15/03/2018 19/03/2018
05-20-22-31-40-47 04, 05, 11, 12, 18, 26, 29, 31, 32, 33, 35, 37, 40, 47, 50, 51, 54, 63, 70, 71, 79, 80
Koç 21 Mart - 20 Nisan
Bugün oldukça aktif bir yapı sergiliyorsunuz. Henüz oluşturamadığınız olayların alt yapısı üzerinde çalışmalar yapıyorsunuz. ...
 
 
         
         
  Kor Haber'de yayınlanan içerik kaynak belirtilmeden kullanılamaz.  Kaynak belirtilerek yayınlanan içerik ilgili kaynağa aittir ve kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma aittir. Başka kaynaklardan alınan içerik ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Kor Haber sorumlu tutulamaz.   RSSiGoogle'a EkleFacebook'ta Korhaber