20 Nisan 2019 Cumartesi   |   Giriş sayfam yap   |   Favorilere ekle   |   Gazete Manşetleri   |   Künye   |   İletişim   |   Sitene haber ekle   |   RSS    Üye Ol    Şifremi Unuttum
Üye Girişi
Erdoğan; Diyorlar, domates, biber, patlıcan, yahu merminin fiyatını düşünün!
Erdoğan; Diyorlar, domates, biber, patlıcan, yahu merminin fiyatını düşünün!
 
9 Şubat 2019 Cumartesi - 03:22
Kategori Siyaset
326 Okunma 0 Yorum
Paylaş  Facebook Google TwitThis StumbleUpon del.icio.us Reddit NewsVine Ma.gnolia Technorati Digg Mixx
 E-posta ile gönder Yazdır
Yazı Boyutu
“Türkiye’nin çıkarlarına ve kazanımlarına, büyük Türkiye hedefine karşı kurulan her tuzağı bozacağız”

“Türkiye’nin çıkarlarına ve kazanımlarına, büyük Türkiye hedefine karşı kurulan her tuzağı bozacağız”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Sivas mitinginde yaptığı konuşmada, “İçerden ya da dışardan Türkiye üzerinde operasyon yapmak isteyenlere göğsümüzü siper etme pahasına gereken cevabı veririz. Türkiye’nin çıkarlarına, Türkiye’nin kazanımlarına, büyük Türkiye hedefine karşı kurulan her tuzağı bozacağız” dedi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, 31 Mart Mahallî İdareler Seçimleri kampanyasının ilk mitingini düzenlediği Sivas Cumhuriyet Meydanı’nda vatandaşlara hitap etti.

Konuşmasının başında Sivaslıları selamlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sivas’ın ilçelerini sayarak, buralardaki vatandaşlara da selamlarını iletti.

“SİVAS, İLMİN SULTAN ŞEHRİ”

Ticaret hatlarının kavşağında yer alan Sivas’ın asırlar boyunca “ticaretin sultan şehri” olduğunu, Gök Medrese, Şifahiye Medresesi, Buruciye Medresesi ve Çifte Minareli Medrese ile de Sivas’ın “ilmin sultan şehri” olduğunu anlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Avrupa’nın ortaçağ karanlığı yaşadığı bir dönemde İslam dünyasını aydınlatan kandillerden dört tanesi Sivas’ta yanıyordu” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, şehrin millî mücadelede de önemli bir yere sahip olduğunu, 4 Eylül 1919 tarihinden itibaren 108 gün boyunca millî mücadeleye başkentlik yaptığını anımsattı.

Türkiye’nin ilk yerli uçaklarını üreten ve Türkiye’yi demiryolu ağıyla donatan Sivaslı büyük hizmet adamı merhum Nuri Demirağ’ı rahmetle andığını dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Türk siyaset tarihinin mümtaz ismi, mücadele ve dava adamı” olarak da merhum Muhsin Yazıcıoğlu’na bir kez daha Allah’tan rahmet diledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, gönül dünyalarında Sivas’ın çok özel bir yeri olduğunu, Sivas’ta nifak değil birlik, beraberlik duygularının filiz verdiğini sözlerine ekleyerek, Sivas’ı lekelemeye çalışanların, onun gerisindeki büyük güçten rahatsızlık duyanlar olduğunu söyledi.

“SİVAS ESARETE MEYDAN OKUYAN BİR KARARGÂHTIR”

AK Parti’nin Sivas Belediye Başkan adayını geri çekeceği yönünde bazı dedikodular olduğuna dikkati çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Sakın bu dedikodulara, fitneye, fesada aldanmayın. Biz sıradan mahalle partisi değiliz, bu ülkeyi 16 yıldır namlı şanlı yöneten, dünyada nam salan AK Parti’yiz. Şu anda Cumhur İttifakımızın iki ayağı vardır; AK Parti ve Milliyetçi Hareket Partisi. Cumhur İttifakı’nın içinde başka bir parti yoktur.  Bizimle rastgele resim çektirip ondan sonra bu resmi sağda solda istismar edenlere inanmayın” dedi.

31 Mart seçim kampanyasının ilk mitingini Sivas’ta başlattıklarına dikkati çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan, bunun bir anlamı bulunduğunu belirterek, Sivas’ın esarete meydan okuyan, istiklal ve hürriyeti hedef gösteren bir karargâh olduğunu ve bu sene 4 Eylül’de, Sivas Kongresinin 100. Yıl dönümünün kutlanacağını hatırlattı.

Türk milletinin, 100 yıl önce Sivas’tan, “millî sınırlar içinde vatan bölünmez bir bütündür, parçalanamaz” diyerek yedi düvele meydan okuduğunu, “manda ve himaye kabul edilemez” iradesiyle istiklaline ve istikbaline sahip çıkma kararlılığını tüm dünyaya haykırdığını sözlerine ekleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, şöyle devam etti: “İşte bugün, 31 Mart seçimlerinin startını Sivas’ta verirken, 100 yıl sonra bizler de o ilkeleri, o kararları, o idealleri buradan tekrar ediyoruz. Sivas’tan yola çıkarken diyoruz ki: Millî sınırlar içinde vatan bir bütündür. Vatanımız, bayrağımız, devletimiz, milletimiz, istiklalimiz, bizim namusumuzdur, şerefimizdir. Vatanımıza, bayrağımıza, istiklalimize uzanan her eli kırarız. Cudi’de kırdık, Tendürek’te kırdık, Gabar’da kırdık hatta Kandil’de kırdık yine kırarız. Afrin’de, Cerablus’ta bize saldırmak isteyenlere gereken dersi verdik, yine veririz. İçerden ya da dışardan Türkiye üzerinde operasyon yapmak isteyenlere göğsümüzü siper etme pahasına gereken cevabı veririz. Türkiye’nin çıkarlarına, Türkiye’nin kazanımlarına, büyük Türkiye hedefine karşı kurulan her tuzağı bozacağız. Cumhurbaşkanlığı Hükûmet Sistemi’ni tartışmaya açarak yeniden eski Türkiye hayali kuranların hevesleri kursaklarında kalacaktır.”

SİVAS’TA GERÇEKLEŞTİRİLEN YATIRIMLAR

Cumhurbaşkanı Erdoğan, son 16 yılda Sivas’a toplam 28 milyar lira tutarında yatırım yaptıklarını, kente 3 bine yakın derslik, ikinci devlet üniversitesi olan Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi’ni, fakülte binalarını, 15 bin kişi kapasiteli yurt binalarını kazandırdıklarını hatırlatarak, Sivas’a yapılan sağlık, spor, altyapı, ulaşım, konut ve turizm yatırımlarından örnekler verdi.

Sivas il sınırları içindeki toplam 341 kilometrelik demiryolunun yenilendiğine, TÜDEMSAŞ’ı canlandırarak, gücüne güç kattıklarını ve bu işletmenin daha da büyütüleceğine işaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Kendi mühendislerimizin tasarladığı, dünyada marka olacak millî yük vagonlarını bu fabrikada üretiyoruz. Bugüne kadar 6 bine yakın yük vagonu ürettik” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, SİTAŞ Modern Beton Travers Fabrikası’nın şehirde kurulduğunu, toplam maliyeti 10 milyar lira olan ve yapımı devam eden Ankara-Yozgat-Sivas yüksek hızlı tren hattının bu yıl test sürüşlerine başlanıp, gelecek yıl hattın işletmeye açılacağını bildirerek, Sivas-Erzincan hızlı tren projesinin altyapı yapım çalışmalarının sürdüğünü, Sivas’ı Malatya’ya bağlayacak hızlı tren hattının da etüt-proje çalışmalarının bu yıl tamamlanacağı bilgisini verdi.

Yıllık 3 milyon yolcu kapasiteli Sivas Nuri Demirağ Havalimanı’na iç ve dış hatlar terminal binaları yaptıklarını, 2003 yılında bin 61 olan yolcu trafiğinin, geçen yıl 592 bine ulaştığını aktaran Cumhurbaşkanı Erdoğan, son 16 yılda inşa edilen sulama projeleriyle 510 bin dekar zirai arazinin sulanmaya başlandığını, Sivas’ın içme suyu ihtiyacının karşılandığını, Sivaslı çiftçilere toplam 1,8 milyar lira tarımsal destek verildiğini ifade etti.

KENEVİR ÜRETİMİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kenevir üretimini artırma kararı çerçevesinde Sivas’ın üretim yapılacak iller listesine eklemeyi planladıklarını vurgulayarak, Sivas’ta bir teknopark, bir AR-GE merkezi kurulduğunu, kuruluşu tamamlanan Demirağ Organize Sanayi Bölgesi’nde 40 bin kişinin istihdam edileceğini ve burayı özel teşvik bölgesi ilan etmeyi planladıklarını kaydetti.

Sivas’taki 82 adet ata yadigârı eserin restore edildiğini, UNESCO Dünya Miras Listesi’nde yer alan Divriği Ulu Camii ve Darüşşifası’nın kapsamlı restorasyonunun devam ettiğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ulu Camii’nin restorasyonu için de talimat vereceğini ve restorasyonun bir an evvel başlatılacağını sözlerine ekledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ana muhalefet partisinin, terör örgütü güdümündeki bir partiyle ittifak kurduğuna dikkati çekerek, “Söyle bana arkadaşını, sana kim olduğunu söyleyelim” sözünü hatırlattı.

“NAMERDE BU TOPRAKLARI YEDİRTMEYİZ”

Ekonomide geçen aylarda yaşanan dalgalanmanın alınan tedbirlerle bertaraf edildiğini, Türkiye’nin güvenliği için yoğun çalışmalar içerisinde olduklarını vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, şu değerlendirmelerde bulundu: “İşte Afrin’de olanları gördünüz değil mi? İki ay Afrin’de biz leblebi, çekirdek mi kullandık? Ne kullandık? Mermi kullandık, bombaları kullandık. Silahlı, silahsız bütün o insansız hava araçlarıyla ne yaptık? Bu teröristleri yok ettik. Bu ne domatese benzer, ne patlıcana benzer, ne sivri bibere benzer. Benim ecdadım Çanakkale’yi fethederken ne yedi, ne içti, bunu biliyorlar mı? Hedef saptırıyorlar hedef. 3 kuruş, 5 kuruş yeri geldiğinde fazla veririz ama biz merde, namerde bu toprakları yedirtmeyiz.

Ne diyorlar? 'Domates, biber, patlıcan, sivri biber'. Yahu düşünün, bir merminin fiyatı nedir? Düşünün. Benim Mehmet'imin giyinip, kuşanması, bu teröre karşı verdiği mücadelenin bedeli nedir? Düşünün. Bunları bu iktidar yapıyor, başarıyorsa hala kalkıyor; patates, soğan sivri biber bunları konuşuyorlar. Yani bizi George, Hans bir yerlerden vurmak istiyor bunlar da onlara el ayak oluyorlar. Biz mücadeleyi hep kazandık kazanmaya da devam edeceğiz.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 31 Mart seçimlerinde AK Parti’nin adayına destek isteyerek, konuşmasına son verdi.

TCCB.GOV.TR.

Bu haber 326 defa okunmuştur.
Yazdır   Önceki sayfa   Sayfa başına git  
Yorumlarınızı Facebook hesabınız üzerinden yapın hemen onaylansın...    
  Toplam yorum 0   Onay bekleyen 0  


Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
 

Bu haber henüz yorumlanmamış...

  Bu kategorideki diğer haberler


Gül'den Erdoğan'a mesajlar; Popülist otoriter liderler...

Akif Hamzaçebi'nin istifasının perde arkası

Tunç Soyer: Zeybekci'nin yanıtına üzüldüm, kırıldım
»  AKP'li Başkan: Hırsız bizim hırsızımız, yanında yer alırız
»  Muharrem İnce: CHP Genel Merkezi'nin yaptığı yanlışlıklar Ağrı Dağı'nı aştı, bunları biliyorum, konuşmuyorum
»  Karamollaoğlu: İçimizden hırsız ve hain çıkmaz
»  Trump: Rahip Brunson'ı bırakın dedim, bıraktılar
»  Erdoğan'ın 'Bizden önce Sivas'ta yoktu' dediği üniversite 1974'te kuruldu
»  Özgür Özel: Bucak'ı duydum şok oldum!
»  BM Raportörü Callamard; Türkiye’nin Suudi Arabistan Yönetimine Tepkisi Sürüyor
»  İmamoğlu: Yeni Nesil Belediyecilik ile İstanbul’u yeniden dünya başkenti yapacağım
»  Cumhurbaşkanı Erdoğan Amerikalı İş İnsanlarına konuştu: Benim Kürt bakan arkadaşlarım da oldu
»  Seçimden sonra 'Gül destekli Babacan Hareketi' geliyor...
»  İnce: Partiye küsülseydi ben küserdim
»  Akif Hamzaçebi bıraktı! CHP'de üst üste istifalar
»  Uğuroğlu; 'AKP'yi SP'nin Sülün Osman korkusu sardı'
»  Çavuşoğlu: ABD’nin çekilmesi için ortak görev gücü oluşturduk
»  Rakiplerine 'Mezarlarını kazsınlar' diyen Bucak'ı, Kılıçdaroğlu aday yaptı
»  İnce'den Erdoğan'a İş Bankası tepkisi: Sattılar yetmedi!
»  CHP Maltepe İlçe Örgütü'nde toplu istifa
»  İşte CHP'nin 16 adayı;Maltepe, Etimesgut, Bodrum, Bayraklı...
»  Trump'a karşı beyaz demokratlar...
»  Karamollaoğlu; Fethullahçılarla 10 yıl aynı yatakta uyudular, ayıptır günahtır!
»  Darbe girişiminde Erdoğan'ın otelinde kaldığı AKP Marmaris adayı Yazıcı 'Transformer' ile yollarda
 

 
 
Erdoğan ‘erken seçime hayır’ derse, Bahçeli ittifakı bozar mı?
 
Zülfikar DOĞAN
 
 
Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Bülent Ecevit'e minnettar
 
Duransel DOĞAN
 
 
Eşsiz Önder ATATÜRK!..
 
Talat SARAL
 
 
Epifiz Bezini En Çok Aktive Eden Madde Olan Manna
 
Yaşar ÖZKAN
       
  5,8108   6,5528  
       
  96.861,420   238,3310  
  Ankara
Cumartesi Pazar Pazartesi
-2 / 6 °C -1 / 9 °C -3 / 9 °C
31 Mart 2019 Yerel Seçimleri’nde İstanbul Büyükşehir Belediye’sinde hangi partinin adayına oy vermeyi düşünüyorsunuz?
Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti)
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)
Vatan Partisi
Hiçbiri
 Sonuçları göster     Tüm anketler   
30/10/2019 30/10/2019
03-08-09-11-19-44 02-09-11-19-31-11
31/10/2019 28/01/2019
10-13-30-31-48-50 02, 04, 05, 08, 10, 19, 23, 33, 34, 36, 45, 48, 49, 53, 54, 58, 59, 61, 62, 69, 78, 79
Koç 21 Mart - 20 Nisan
Bugün oldukça aktif bir yapı sergiliyorsunuz. Henüz oluşturamadığınız olayların alt yapısı üzerinde çalışmalar yapıyorsunuz. ...
 
 
         
         
  Kor Haber'de yayınlanan içerik kaynak belirtilmeden kullanılamaz.  Kaynak belirtilerek yayınlanan içerik ilgili kaynağa aittir ve kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma aittir. Başka kaynaklardan alınan içerik ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Kor Haber sorumlu tutulamaz.   RSSiGoogle'a EkleFacebook'ta Korhaber