23 Nisan 2019 Salı   |   Giriş sayfam yap   |   Favorilere ekle   |   Gazete Manşetleri   |   Künye   |   İletişim   |   Sitene haber ekle   |   RSS    Üye Ol    Şifremi Unuttum
Üye Girişi
İmamoğlu; "1 Nisan'da AKP'li belediye başkanları iyi ki bu adam seçilmiş diyecek çünkü..."
İmamoğlu;  1 Nisan da AKP li belediye başkanları iyi ki bu adam seçilmiş diyecek çünkü...
 
10 Şubat 2019 Pazar - 16:11
Kategori Siyaset
250 Okunma 0 Yorum
Paylaş  Facebook Google TwitThis StumbleUpon del.icio.us Reddit NewsVine Ma.gnolia Technorati Digg Mixx
 E-posta ile gönder Yazdır
Yazı Boyutu
"1 Nisan'da AKP'li belediye başkanları iyi ki bu adam seçilmiş diyecek çünkü..."

Ekrem İmamoğlu, "İktidar partisinin belediye başkanları bile 1 Nisan Pazartesi sabahı, 'İyi ki bu adam seçildi yahu. Çünkü benimkiler beni adam yerine koymazdı ama bu adam bizi adam yerine koyacak' diyecekler" dedi.

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu, seçim turu kapsamında ilk olarak Cihangir Mahallesi'nde, kanaat önderleri ve STK temsilcileriyle bir araya geldi. Yaklaşık 300 kişinin katıldığı etkinlikte, ilk konuşmayı Avcılar Belediye Başkan adayı Turan Hançerli yaptı. Hançerli'nin ardından sözü alan İmamoğlu, şehri yönetenlerin ''partizanlık'' duygusuyla hareket ettiğini belirterek, ''Partizanlığı bile kendi içinde evrelere böldüler. Şunun yakını, bunun akrabası diye. Kendi partilerinin belediyelerine bile böyle baktılar. Emek diye bir kavramları yok. İstanbul'a hizmeti unutturdular. Mutluluk ve çevre endeksinde, son sıralardaki 10 ilçe Ak Parti'li. Kişi başına düşen yeşil alan miktarında da durum aynı. Bunlar tesadüf mü? Değil. Şimdi kalkmış 'Gönül Belediyeciliği' diyorlar. Geç. Gönülleri kırdılar'' dedi.

''ŞEHRİ OMUZ OMUZA YÖNETECEĞİZ''

Devasa projeler ürettiklerini iddia edenlerin toplumun ihtiyaçlarını göz ardı ettiklerini kaydeden İmamoğlu, ''İktidar partisinin belediye başkanları bile 1 Nisan Pazartesi sabahı, 'İyi ki bu adam seçildi yahu. Çünkü benimkiler beni adam yerine koymazdı ama bu adam bizi adam yerine koyacak' diyecekler. Çünkü ben bütün belediye başkanlarıyla İstanbul'un 39 belediye başkanıyla omuz omuza bu şehri yönetmeyi onlara öğreteceğim. Siyasi ayrımcılık yapmamayı öğreteceğim onlara. 39 ilçenin tek bir gün randevu alamadığı, bakın parti fark etmiyor, belediye başkanlığını unutacaklar. Kapıları kapalı İBB Başkanı'nı unutacaklar. Makamların unutulduğu, makamların sokakta olduğu, mahallelerde olduğu, İstanbul'u adım adım karış karış gezen bir belediye başkanıyla buluşacaklar. Bu yolculuğun en güçlü bireyleri, siz değerli yol arkadaşlarımızdır'' diye konuştu.

''CİDDİ BİR SÜREÇ''

''Avcılar bizim güzel belediyecilik hizmeti sunduğumuz bir yer'' diyen İmamoğlu, ''Geçmişten bugüne çok kıymetli hizmetleri olmuş belediye başkanı arkadaşlarımız var. Sayın Mustafa Değirmenci, sayın Handan Toprak bu hizmeti vermiş belediye başkanı arkadaşlarımız'' dedi. Aday belirme sürecinde yaşanan parti içi sıkıntılara gönderme yapan İmamoğlu, ''Buradan onlara ve onların dışındaki tüm siyasi unsurlara seslenmek istiyorum. Bu süreç, ciddi bir süreçtir. Bu mesele kişisel bir mesele değildir. Herkes geldiğinde, onu istemeyenler var olmuş olabilir. Buna ben de dahilim. Ama tercih olduğu an itibariyle herkesin birbirini kucaklaması şarttır. Bunu yapmayan sadece ve sadece kendine zarar verir. Bunu yapanı başımızın üstünde taşır, onları ayrı bir yere koyarız'' dedi.

''ON BİNLERCE İNSAN SÜRECE KATKI VERECEK''

Belediye başkanlarına çağrı yapan İmamoğlu, ''Gelsinler, adayımızı güçlendirsinler. Bizim ruhumuzda, gönlümüzde ve beynimizde en az adayımız kadar güçlü olurlar. Bunu unutmasınlar. Biz, yarın İstanbul'u yönetirken, bütün belediye başkanlarımıza ihtiyaç duyacağız. 16 milyonluk bir kenti yöneteceğiz. Bir sürü insan, belki binlerce, on binlerce insan bu kadrolara katkı sunacak. Hata etmesinler, bizi yalnız bırakmasınlar, gücümüze güç katsınlar. Bakın sayın Turan Hançerli ile ilgili güzel cümleler kurdum. Bunların hiçbiri hamaset değil. Gerçekleri söyledim. Ama Turan Bey kadar iyi işler yapabilecek aday adayı arkadaşlarımız da vardı. Ne kadar güzel, ne kadar güçlü. Birçok aday adaylarımız burada. Hepsini yanıma davet ediyorum'' diye konuştu. İmamoğlu, birlikte gazetecilere poz verdiği aday adaylarından Prof. Dr. Murat Arslan'a, ''Murat Bey benim takım arkadaşım. O da benim gibi kaleciydi. Kaleciler takım arkadaşlarına sırtını dönmez'' diyerek takıldı.

''SEVGİSİZLİK ÜZERİNDEN SİYASET YAPIYORLAR''

Buradan Yeşilkent Mahallesi'ne geçen İmamoğlu, meydanda toplanan yaklaşık bin kişiye konuştu. 31 Mart seçimlerinde yerel yöneticilerin seçileceğini belirten İmamoğlu, ''Aslında biz toplum olarak birbirimizi çok severiz ama birileri sevgisizlik üzerinden siyaset yapıp, seçimi kazanmayı gönülleri kazanmak zannediyor olabilirler. Biz öyle istemiyoruz. Eğer milletin gönlü kırılacaksa, millet birbirine düşman olacaksa, biz seçimi bile kazanmayı istemeyiz. Şu öndeki hanımefendileri gördüm mü, vallahi billahi kendi ailemi, ablamı, kardeşimi, annemi görmüyorsam namerdim. Şu güzel evlatlara baktığımda, kendi çocuğuma duyduğum sorumluluğu görmüyorsam ve hissetmiyorsam namerdim. Bu kadar net. Yönetici topluma böyle bakmalı, insanı hissetmelidir. İnsana hizmet etmeyi vazife bilmelidir. Benim başkan adaylarım da öyle'' dedi.

''BAŞIMIN ÜZERİNDE YERLERİ VAR''

Avcılar Belediye Başkan aday adaylarını burada da sahneye davet eden İmamoğlu, ''güç birliği'' çağrısını yineledi: ''Neymiş? Aday olamadı diye başka partiden aday olacakmış. Yok öyle bir şey kardeşim. Biz biriz, bütünüz. Bizim derdimiz kimin aday olduğu değil. Bizim derdimiz İstanbul'un sorunları, Avcılar'ın sorunları. Avcılar'a dünden bugüne sayın Mustafa Değirmenci, sayın Handan Toprak çok güzel hizmetler etmiştir. Bundan sonra da Turan Hançerli hizmet edecektir. Benim tanıdığım hem sayın Değirmenci, ağabeyimdir, hem sayın Toprak, ablamdır; gelecekler sayın Hançerli'ye güç verecekler. Hem eski başkanların hem de başkan aday adaylarının engin tecrübelerinden yararlanacağız. Başımın üzerinde yerleri var. Bize insan kaybetmek yok. Gün, birlik günüdür.''

PARTİSİNİN İSTANBUL’DAKİ TEK KADIN ADAYINA DESTEK VERDİ

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu sonrasında, partisinin tek kadın adayı Eyüpsultan Belediye Başkan adayı Emel Bilenoğlu için Yunus Emre Kültür Merkezi'nde düzenlenen tanıtım toplantısına katıldı. CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ile milletvekilleri de tanıtım toplantısına katıldı. Bilenoğlu, misafirlerini kapıda bando eşliğinde karşıladı. Salonu tamamen dolduran partililer, İmamoğlu ile fotoğraf çektirdi.

“EN ÇOK İKTİDAR PARTİSİNE OY VERENLERİN GÖNLÜNÜ KIRDILAR”

Tanıtım toplantısında ilk konuşmayı CHP Eyüpsultan İlçe Başkanı Sinan Akçiçek yaptı. Akçiçek'in ardından söz alan Kaftancıoğlu, ''Bir yürek sızım var'' diyerek, İstanbul'da yalnızca bir kadın aday olmasına sitem etti. Kaftancıoğlu, ''Bu yürek sızımı tedavi etmek için size emanet ediyorum. Tek kadın adayımız Emel Bilenoğlu ile birlikte İstanbul'a yakışan başkan adayımız Ekrem İmamoğlu'nu da size emanet ediyorum'' dedi. CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu'nun konuşmasının ardından kürsüye gelen İmamoğlu, ''İl başkanımızın yürek sızısını dindireceğimize inanıyorum'' dedi. Sadece ittifaktaki CHP ve İYİ Parti'nin değil, AKP'ye, HDP'ye, MHP'ye, SP'ye ve diğer partilere oy veren tüm vatandaşların oylarına talip olduğunu belirten İmamoğlu, ''En çok, iktidar partisine oy verenlerin gönüllerini kırdılar. İnsanların kalbini kırmayı, kibri en başta seçmenlerine yaşattılar. Biz; Güleryüz, samimiyet ve alçak gönüllükten uzaklaşmayacağız'' diye konuştu.

ŞEHRİN HAZİNESİ: İNSANLARI

''İstanbul'u, bu şehrin en kıymetli hazinesi olan insanıyla yöneteceğiz'' diyen İmamoğlu, ''Saraçhane'yi, kocaman bir gençlik ve kültür merkezi yapacağız. Kentin cennet köşelerinden birisi olacak. Belediye başkanlığı ve meclisi de orada olacak. Milletin arasında olacak belediye başkanı. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı, vatandaşına selam veren, selam alan, kalbini hoşnut tutan bir insan olacak. Güler yüzlü bir belediye başkanı ne demektir biliyor musunuz? Bir şehrin halkının da gülmesi demektir'' dedi. İmamoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: ''Hayatınızda hiç bu kadar vatandaşına nutuk atan, vatandaşına haddini bildiren bir yönetim anlayışı gördünüz mü? Yok. Vatandaş, sokakta gördüğünü anlatır. Eleştirisini, önerisini yapar. Dinleyeceksiniz. Yönetici dinleyecek, ders çıkaracak. Karşısındaki vatandaşın talebini anlayacak ve vatandaşın talep ettiklerinin doğruluğuna inandıktan sonra sonuna kadar hizmeti yerine getirecek. Şu anda İstanbul'da yerel yönetimde tam da tersi bir süreç yaşanıyor. Sadece yardımlar üzerinden, sadece yaptıkları günü birlik katkılar üzerinden İstanbul'daki mutluluğu tariflemeye çalışıyorlar.''

HALİÇ'E ''YAŞAM VADİSİ'' İSTEDİ

İmamoğlu'nun ardından konuşan Emel Bilenoğlu, ''Unutmayın, Eyüpsultan'ın da İstanbul'un da bir 'emeli' var; o da Emel Bilenoğlu'' dedi. Eyüpsultan ile ilgili projelerinden söz eden Bilenoğlu, İmamoğlu'na seslenerek, ''Bize de Haliç kıyılarında bir yaşam vadisi lütfen'' talebinde bulundu. Konuşmaların ardından sahneye çıkan İmamoğlu ve beraberindekiler, kameralara poz verdi.

DHA

Bu haber 250 defa okunmuştur.
Yazdır   Önceki sayfa   Sayfa başına git  
Yorumlarınızı Facebook hesabınız üzerinden yapın hemen onaylansın...    
  Toplam yorum 0   Onay bekleyen 0  


Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
 

Bu haber henüz yorumlanmamış...

  Bu kategorideki diğer haberler


SP'den AKP'ye; "Ruh çağırmakla 94 ruhu gelmez"

Kılıçdaroğlu yerel seçim bildirgesini açıkladı, Erdoğan’a sordu

HDP'li Temelli: İnsanca yaşam için insanca ücret politikası
»  CHP'nin İstanbul'daki tek kadın adayı Emel Bilenoğlu projelerini açıkladı
»  Yıldırım: bu mübarek şehre borcum var
»  Karamollaoğlu: Türkiye'nin bir beka problemi yok
»  Cumhurbaşkanı Kartal’da enkaz alanında
»  Erdoğan; Gerekirse aç kalırız, açlığımızı bildirmeyiz
»  CHP'nin 18 yaşındaki başkan adayı Hilal: Akıl yaşta değil, baştadır
»  Erdoğan; Diyorlar, domates, biber, patlıcan, yahu merminin fiyatını düşünün!
»  Gül'den Erdoğan'a mesajlar; Popülist otoriter liderler...
»  Akif Hamzaçebi'nin istifasının perde arkası
»  Tunç Soyer: Zeybekci'nin yanıtına üzüldüm, kırıldım
»  AKP'li Başkan: Hırsız bizim hırsızımız, yanında yer alırız
»  Muharrem İnce: CHP Genel Merkezi'nin yaptığı yanlışlıklar Ağrı Dağı'nı aştı, bunları biliyorum, konuşmuyorum
»  Karamollaoğlu: İçimizden hırsız ve hain çıkmaz
»  Trump: Rahip Brunson'ı bırakın dedim, bıraktılar
»  Erdoğan'ın 'Bizden önce Sivas'ta yoktu' dediği üniversite 1974'te kuruldu
»  Özgür Özel: Bucak'ı duydum şok oldum!
»  BM Raportörü Callamard; Türkiye’nin Suudi Arabistan Yönetimine Tepkisi Sürüyor
»  İmamoğlu: Yeni Nesil Belediyecilik ile İstanbul’u yeniden dünya başkenti yapacağım
»  Cumhurbaşkanı Erdoğan Amerikalı İş İnsanlarına konuştu: Benim Kürt bakan arkadaşlarım da oldu
»  Seçimden sonra 'Gül destekli Babacan Hareketi' geliyor...
»  İnce: Partiye küsülseydi ben küserdim
 

 
 
Erdoğan ‘erken seçime hayır’ derse, Bahçeli ittifakı bozar mı?
 
Zülfikar DOĞAN
 
 
Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Bülent Ecevit'e minnettar
 
Duransel DOĞAN
 
 
Eşsiz Önder ATATÜRK!..
 
Talat SARAL
 
 
Epifiz Bezini En Çok Aktive Eden Madde Olan Manna
 
Yaşar ÖZKAN
       
  5,8268   6,5583  
       
  95.952,770   238,6160  
  Ankara
Salı Çarşamba Perşembe
-1 / 14 °C 1 / 14 °C 6 / 19 °C
31 Mart 2019 Yerel Seçimleri’nde İstanbul Büyükşehir Belediye’sinde hangi partinin adayına oy vermeyi düşünüyorsunuz?
Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti)
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)
Vatan Partisi
Hiçbiri
 Sonuçları göster     Tüm anketler   
30/10/2019 30/10/2019
03-08-09-11-19-44 02-09-11-19-31-11
31/10/2019 28/01/2019
10-13-30-31-48-50 02, 04, 05, 08, 10, 19, 23, 33, 34, 36, 45, 48, 49, 53, 54, 58, 59, 61, 62, 69, 78, 79
Koç 21 Mart - 20 Nisan
Bugün oldukça aktif bir yapı sergiliyorsunuz. Henüz oluşturamadığınız olayların alt yapısı üzerinde çalışmalar yapıyorsunuz. ...
 
 
         
         
  Kor Haber'de yayınlanan içerik kaynak belirtilmeden kullanılamaz.  Kaynak belirtilerek yayınlanan içerik ilgili kaynağa aittir ve kopyalanması durumunda, tüm sorumluluk kopyalayan kişi / kuruma aittir. Başka kaynaklardan alınan içerik ve site yazarlarına ait yazılardan dolayı Kor Haber sorumlu tutulamaz.   RSSiGoogle'a EkleFacebook'ta Korhaber