Dünya dövme rekortmeni Alzheimer’dan öldü!

15 Mayıs 2015 Cuma  11:40

Guinnes Rekorlar Kitabı’nda dünya dövme rekortmeni olarak yer alan Isobel Varley 77 yaşında Alzheimer hastalığından öldü.

Vücudunun yüzde 93’ü dövmeli olan bir çocuk annesi Isobel Varley ilk olarak 49 yaşında dövme yaptırdı.

Eşinin anlatımına göre, bu andan itibaren adeta uyuşturucu bağımlısı gibi dövme bağımlısı olan Varley toplam 500 saate varan süreyi, dövme yaptırmak için dövmecilerde geçirdi.

Göğüs kanseri olup tedavi görürken dökülen saçları nedeniyle kafatasına da dövme yaptırarak kanseri atlatan Isobel Varley katıldığı pek çok yarışmada da birinci geldi.

77 yaşındaki Varley bir süredir yakalandığı Alzheimer hastalığı nedeniyle, eve kapanmak zorunda kalınca, bu duruma daha fazla tahammül edemedi ve geçtiğimi pazartesi günü kaldırıldığı hastanede dün yaşama veda etti.

Guinnes Rekorları tarafından yayınlanan mesajda Isobel'in ölümünden duyulan büyük üzüntü dile getirilirken, Isobel'in resmi facebook sayfasında da ailesi tarafından bir mesaj yayınlandı.

Mesajda Isobel'in saat yedide yaşama veda ettiği belirtilerek, yaşamı boyunca onu seven destekleyenlere teşekkür edildi ve 'Cennet yeni bir melek kazandı' denildi.

 
 
 Sayfa Adresi: http://www.korhaber.com/haber/Dunya-dovme-rekortmeni-Alzheimer-dan-oldu/201430