Suudi Arabistan’da vahşet; Şii diye 6 yaşındaki çocuğun başını kestiler

11 Şubat 2019 Pazartesi  03:44

Suudi Arabistan’da önceki gün yaşanan vahşet dünyayı ayağa kaldırdı.

Annesi ile birlikte Medine’de Hazreti Muhammed’in türbesine giden Zekeriya Al-Jaber, ziyaret çıkışında annesi ile bindiği takside annesine “Anne biz Şii’yiz değil mi?” diye sordu.

Bu konuşmayı duyan taksi şoförü, arabasını kenara çekerek araçta bulunan cam su bardağını kırıp, annesinin gözleri önünde ve genç kadının çığlıklarına aldırmadan, caddenin ortasında “Siz İslam değilsiniz, İslamın yanlış tarafındasınız” diyerek, küçük Zekeriya’nın başını gövdesinden ayırdı ve caddeye fırlattı.

ARAP CUMHURİYETİ İSİMLİ SUUDİ REJİMİNE MUHALİF HESAPTAN YAPILAN PAYLAŞIMDA İSE MİNİK ZEKERİYA'NIN CENAZESİ VE MEZARLIĞA DEFNEDİLİŞİNİN VİDEOSU (ÜSTTE RESME TIKLAYINIZ) DUALAR VE İLAHİLER EŞLİĞİNDE VE "EN KÜÇÜK TABUTLAR EN AĞIR OLANDIR" MESAJI İLE PAYLAŞILDI..

Sinir krizine giren ve oğlunun boğazından fışkıran kanlarla travma geçiren genç kadının çığlıklarına çevreden yetişenler, şoföre engel olmaya çalışsalar da 6 yaşındaki Zekeriya’nın başsız ve cansız bedeniyle karşı karşıya kaldılar.

Tüm dünyada infial yaratan olayın duyulmasının ardından küçük çocuğun fotoğrafları da ilk kez sosyal medyada paylaşıldı ve  #Zekeriyaiçinadalet/#JusticeForZakaria haştagıyla kampanya başlatıldı.

Sosyal medya kullanıcıları, Zekeriya’nın sırf Şii olduğu için annesinin gözleri önünde taksi şoförü tarafından başının kesildiğini belirterek “Ne Şii ne Sünni önce insan olmak gerekmez mi” diye yazdılar.

Bir twitter kullanıcısı da Veliaht Prens Muhammed bin Selman ve Suudi yönetimi için “O küçücük tabutun ağırlığı altında ezilip yok olacaksınız” mesajını paylaştı. Muhalif Arabian Republic isimli hesapta çok sayıda mesaj ve fotoğraf paylaşılırken, Cemal Kaşıkçı cinayeti ile ilgili olarak da çarpıcı iddialar ortaya atıldı.

KORHABER

 

 Sayfa Adresi: http://www.korhaber.com/haber/Suudi-Arabistan-da-vahset-Sii-diye-6-yasindaki-cocugun-basini-kestiler/256700